Zabiegi botoxem

 


 

Toksyna botulinowa to substancja, którą wytwarzają bakterie beztlenowe o nazwie Bacillus botulinus. Szerzej znana jest ona pod swoją handlową nazwą, czyli jako dysport bądź, najpowszechniej, botoks. W celu uzyskania jak najwyższego poziomu efektywności oraz bezpieczeństwa stosowania, toksynę tą, aplikowaną medycznie, uzyskuje się w laboratorium i dokładnie oczyszcza.

Terapia ta, wbrew negatywnym stereotypom, uważana jest przez specjalistów za wysoce skuteczną i charakteryzującą się małym prawdopodobieństwem wystąpienia efektów ubocznych. Już nawet w wieku 25 lat można zacząć ją stosować. Polega ona na zaaplikowaniu skomponowanej w wyważony sposób dawki substancji, mającej działanie punktowe. W celach kosmetycznych, podaje się znacznie mniejsze ilości toksyny botulinowej niż w przypadku zastosowań medycznych, co zapewnia pełne bezpieczeństwo. Dzięki zdolności tego czynnika do intensywnego wygładzania zmarszczek na długo, możemy poczuć się młodziej i atrakcyjniej. Podawanie botoksu powstrzymuje kształtowanie się również tych zmarszczek, które widać nawet podczas trzymania twarzy w bezruchu. Po upływie kilku miesięcy działanie substancji osłabia się i mięśnie powracają do stanu sprzed owej procedury.

 

Nie musisz specjalnie przygotowywać się do tego zabiegu, a po jego zakończeniu, możesz od razu powrócić do codziennego funkcjonowania. W przypadku występowania chorób lub przyjmowania jakichkolwiek leków, należy powiedzieć o tym lekarzowi przed rozpoczęciem zabiegu.

W USA, aplikacja botoksu jest najpowszechniej stosowanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej na terenie całego kraju. Co roku, realizuje się ok. 5 mln usług z użyciem tej substancji, zazwyczaj mających na celu spowolnienie procesu starzenia się skóry i eliminację zmarszczek. Stosowany w kosmetyce botoks to tak naprawdę niewielkie dawki jadu kiełbasianego.

Zabiegi botoksem pomagają:

  • wyeliminować zmarszczki poziome czoła, „lwie” (między brwiami), wokół górnej wargi, „kurze łapki” (otaczające oczy), w okolicach gładzizny czoła, na szyi,
  • poprawić kąciki ust,
  • zredukować fałdy podbródka i szyi,
  • pozbyć się blizn.

Tego typu terapii nie należy przeprowadzać w sytuacji:

  • przyjmowania preparatów powodujących odprężenie mięśni,
  • alergii na albuminę ludzką,
  • ciąży oraz karmienia piersią,
  • nieprawidłowości w przewodnictwie nerwowo-mięśniowym (np. zespół Lamberta-Eatona lub miastenia rzekomoporaźna),
  • punktowe zapalenia skórne,
  • problemy z krzepliwością krwi.
 

Efekty

Działanie botoksu rozpoczyna się już po upływie dwóch lub trzech dni od chwili zaaplikowania preparatu, jednak całkowity efekt unaocznia się zazwyczaj po tygodniu (max. 10 dni) i pozostaje zauważalny przez ok. 3-6 miesięcy. Zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu, a twarz wydaje się naturalnie piękna i łagodna, przy jednoczesnym braku zmian w jej normalnej mimice. Pacjentka może więc przez długi czas cieszyć się rewelacyjnym wyglądem bez efektów ubocznych.

Średnia powtarzalność zabiegu to od 6 do 8 miesięcy przerwy między jednym, a drugim. Nie powinno się go wykonywać częściej niż co 3 miesiące. Warto wiedzieć, że botoks oddziałuje jedynie na zmarszczki mimiczne, więc w przypadku zapotrzebowania na wyeliminowanie tych, które powstały w wyniku starzenia się skóry, należy sięgnąć po inne rozwiązania, takie jak np. wypełnienie kwasem hialuronowym.

Szczegóły terapii botoksem

Przez brak znajomości dokładnej charakterystyki działania toksyny botulinowej, niektórzy obawiają się, iż jej zaaplikowanie zniekształci mimikę ich twarzy, czyniąc ją sztuczną i mniej elastyczną. Innym nieprawdziwym mitem jest wykształcenie się „zamrożonego” czoła, co uczyni niemożliwym normalne wyrażanie intensywnych emocji, takich jak gniew oraz radość. Trzeba zawsze pamiętać, że jeśli zabieg realizowany jest przez świetnie wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę, botoks zostanie wstrzyknięty tylko w te mięśnie, które powodują pojawianie się zmarszczek. Pozostałe z nich funkcjonują w 100% bez zmian, dlatego ekspresja twarzy będzie nadal taka sama.

Tuż po ukończeniu zabiegu, może pojawić się delikatnie zaczerwienienie, czasem też przez jakiś czas na twarzy pozostają niewielkie ślady po dokonanych nakłuciach. Najczęściej są jednak tak minimalne, że osoby trzecie nawet ich nie zauważają.

 

Stomatologia Zabielscy

ul. Kinowa 23
04-030 Warszawa

gabstomzabielscy@wp.pl

 

Godziny otwarcia: Pon.- Pt. 9 - 20

 

Telefoniczna rezerwacja wizyt

22 813-69-21

 Powered by: www.cdx.pl