Peelingi medyczne

 


 

Peeling medyczny ma za zadanie dotrzeć do skóry właściwej poprzez złuszczanie pokrywających ją warstw naskórka. W naszym gabinecie wykonujemy tego typu zabiegi z użyciem kwasu salicylowego, ferulowego, migdałowego, trójchlorooctowego (TCA), glikolowego, pirogronowego, mlekowego oraz fenolu i retinolu.

Zalecenia do przeprowadzenia zabiegu

Istnieją różne rodzaju peelingów medycznych, ukierunkowane na wielorakie potrzeby pacjenta. Mogą one eliminować, na przykład, przebarwienia skórne lub oznaki starzenia czy też redukować łojotok i blizny po przebytym trądziku. Metoda ta ceniona jest w dużej mierze za swoją wszechstronność, możliwość regularnego przeprowadzania zabiegów i wysokie bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że peeling przy użyciu kwasu stosuje się zarówno przy powierzchniowym, jak i głębokim złuszczaniu skóry. W pierwszym przypadku, ma on na celu poprawę stanu jej napięcia i zwalczenie trądziku pospolitego. Z kolei drugi rodzaj terapii służy do odmłodzenia skóry, usuwania blizn zanikowych, redukcji skutków zaburzeń pigmentacyjnych i ułatwienia procesu eliminacji znamion.

 

Jak przebiega zabieg?

Procedura ta bazuje przede wszystkim na zastosowaniu preparatów chemicznych o zróżnicowanych stężeniach, dzięki czemu siła oddziaływania na skórę znacząco się podnosi. Skomponowanie odpowiedniego składu zależy w ogromnym stopniu od typu skóry oraz leczonych nieprawidłowości. W ten sposób, można nie tylko złuszczyć naskórek, ale również nawilżyć, odmłodzić i rozjaśnić cerę. Gdy kwas zostanie już podany, aplikuje się środek łagodzący, wykazujący działanie nawilżające oraz przeciwzapalne. Kuracja z zastosowaniem kwasów wspaniale sprawdza się w połączeniu z zabiegami wypełniającymi lub mezoterapią.

Zabiegu nie należy przeprowadzać w przypadku:

  • różnego rodzaju zapaleń skórnych (np. łojotokowych, atopowych czy bakteryjnych),
  • zastosowania retinoidów w ciągu ostatniego pół roku,
  • schorzeń autoimmunologicznych,
  • naruszenia ciągłości naskórka,
  • uprzedniego poddania się fototerapii,
  • występowania znamion lub brodawek w danym miejscu,
  • opryszczki,
  • wcześniejszej depilacji,
  • podrażnień na skórze i jej nadwrażliwości,
  • spodziewania się dziecka lub karmienia piersią,
  • procesów zapalnych.

Efekty

Dzięki peelingom, można nie tylko kompleksowo oczyścić skórę, ale również pozbyć się martwych komórek oraz wygładzić naskórek. Kwas o precyzyjnie skomponowanym stężeniu pozwala rozjaśnić występujące przebarwienia, a także usystematyzować procesy wydzielania sebum, utrzymywania barwy skóry i jej właściwego nawilżenia. W przypadku serii peelingów, można również skutecznie leczyć trądzik i niwelować powstałe po nim blizny. Skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna, a także gęstsza, co w rezultacie, owocuje uzyskaniem odżywionego, atrakcyjnego wyglądu.

Skutki uboczne

Podczas przeprowadzania zabiegu, pacjent może czuć lekkie pieczenie skóry, w niektórych przypadkach nawet dość intensywne. Często kilka godzin po jego zakończeniu, w leczonym miejscu utrzymuje się delikatny rumień i wrażenie napiętej skóry. Po upływie paru dni, następuje naturalne złuszczanie się niepotrzebnych warstw, nie powinno się wtedy nakładać żadnych preparatów ścierających. W ciągu najbliższych trzech tygodni, trzeba redukować ekspozycję na promieniowanie słoneczne do minimum i aplikować kosmetyki z filtrem w wysokości co najmniej 50.

 

Stomatologia Zabielscy

ul. Kinowa 23
04-030 Warszawa

gabstomzabielscy@wp.pl

 

Godziny otwarcia: Pon.- Pt. 9 - 20

 

Telefoniczna rezerwacja wizyt

22 813-69-21

 Powered by: www.cdx.pl