Mezoterapia igłowa

 


 

Jeśli nie chcesz poddawać swojego wyglądu radykalnym zmianom, a jednocześnie prezentować się znacznie lepiej, warto zdecydować się na mezoterapię. Jest to innowacyjny zabieg, którego błyskawiczne działanie uczyni Twoją skórę zdrowszą, odpowiednio napiętą i jędrną, a przy tym nie wywoła efektu sztuczności, nadając jej naturalnie piękniejsze oblicze.

Mezoterapia stanowi nowoczesną technikę medycyny estetycznej, której podstawą jest aplikacja substancji odżywczych przy pomocy śródskórnych iniekcji. Tego rodzaju metoda umożliwia przebicie się przez barierę naskórkową, która w przeciwnym razie ogromnie utrudnia wnikanie podawanego preparatu w skórę i jego aktywne oddziaływanie. Dzięki temu, że substancje regenerujące docierają od razu do właściwej warstwy, rezultaty są znacznie szybciej i wyraźniej zauważalne. Mezoterapia opiera się na połączeniu dwojakiego działania. Po pierwsze, w wyniku przenikania igłą w głąb skóry, powstaje silna reakcja nerwowa, co powoduje intensyfikację krążenia w danym miejscu oraz powstawanie tzw. „przekaźników chemicznych” o funkcji stymulującej. Drugim aspektem jest oddziaływanie farmakologiczne, czyli stopniowe uwalnianie się zaaplikowanych w skórze niewielkich dawek preparatu.

Cele mezoterapii mogą być różnorodne, ponieważ okazuje się ona skuteczna zarówno w ujędrnianiu, jak i odmładzaniu skóry, a także w redukcji rozstępów, cellulitu i, co ciekawe, łysienia. Do każdego pacjenta należy podejść w sposób indywidualny i sporządzić taką mieszankę czynników aktywnych, która spełni jego potrzeby. Zazwyczaj stosowane są gotowe do użycia preparaty, które stworzone zostają z witamin, mikroelementów, aminokwasów, peptyd, L-karnityny, kofeiny czy też kwasu hialuronowego. Właściwie skomponowany skład w krótkim czasie zaczyna oddziaływać odżywczo i regeneracyjnie. Co więcej, poprawia mikrokrążenie, pobudza fibroblasty do wytwarzania elastyny oraz kolagenu i podnosi metabolizm komórek tłuszczowych. Zabieg jest prosty i zwykle da się go zrealizować w ciągu max. pół godziny. Częstotliwość powtarzania iniekcji jest uzależniona od efektu, jaki mają one przynieść i poziomu rozwinięcia się określonego problemu, takiego jak trądzik, zmarszczki, plamy, utrata włosów, nadwaga czy cellulit. Zazwyczaj jednak powtarza się trzy lub cztery procedury co 10-14 dni. Chcąc utrzymać widoczne rezultaty na dłużej, należy wykonywać zabieg przypominający, w odstępach od jednego aż do sześciu miesięcy.

 

Zalety zabiegu

Im starsi się stajemy, tym bardziej pragniemy jak najszybszej regeneracji skóry, przede wszystkim na twarzy, dekolcie oraz szyi. Zasinienia i obrzęki pod oczami stają się coraz wyraźniejsze, a cera nabiera nieco szarej barwy, tracąc swój młodzieńczy blask. Ogromny wpływ na pogorszenie jej kondycji ma nadużywanie napojów alkoholowych, wycieńczająca praca, palenie wyrobów tytoniowych i zbyt mała ilość snu.

W świecie dzisiejszej kosmetologii, mezoterapia igłowa jest niezwykle często stosowana, szczególnie w przypadku osób z problemami skórnymi. Zabieg ten owocuje natychmiastowym odżywieniem, dostrzegalną poprawą koloru cery oraz eliminacją najbardziej dotkliwych oznak zmęczenia skóry.

Mezoterapia zalecana jest przy występowaniu:

 • matowej, szarej, przemęczonej, wysuszonej skóry,
 • nadmiernej utraty włosów,
 • zmarszczek głębokich i powierzchownych, przede wszystkim na szyi i twarzy,
 • miejscowego otłuszczenia,
 • cellulitu,
 • skóry naczynioruchowej.

Zabieg nie powinien zostać przeprowadzony w przypadku:

 • alergii,
 • ciąży,
 • karmienia piersią,
 • nowotworów,
 • występowania zmian zapalnych,
 • stosowania leków przeciwzakrzepowych,
 • cukrzycy,
 • stanów zapalnych i ropnych na skórze,
 • opryszczki.
 

Efekty

Dzięki mezoterapii, następuje przede wszystkim intensywna regeneracja i nawilżenie skóry, co w ogromnym stopniu poprawia jej stan. Ponadto, wygląda ona znacznie młodziej, staje się jędrna, odzyskuje swoją dawną barwę. Zasinienia otaczające oczy zostają wyeliminowane, podobnie jak powstające wokół obrzęki. Warto również pamiętać, iż tego rodzaju terapia rewelacyjnie sprawdza się w eliminowaniu cellulitu oraz rozstępów.

Szczegóły zabiegu

Mezoterapia igłowa umożliwia błyskawiczną rewitalizację skóry bez ingerencji chirurgicznych. Gabinet Stomatologia Zabielscy stosuje do tego rodzaju zabiegów innowacyjny sprzęt o nazwie Mesogun U 225, zapewniający wspaniałe rezultaty oraz całkowite bezpieczeństwo. Przy swojej wysokiej efektywności, umożliwia aplikowanie substancji aktywnych w sposób bezbolesny, a więc w pełni przyjazny pacjentowi. Wybraliśmy to urządzenie właśnie ze względu na jego precyzję, komfort stosowania i zdolność pobudzania tkanek do intensywnego pochłaniania odżywczych preparatów.

Nie muszą Państwo podejmować żadnych działań, które miałyby na celu przygotowanie się do mezoterapii. Im większy obszar podawania rewitalizujących czynników, tym dłużej trwa zabieg, lecz zwykle nie przekracza kilkudziesięciu minut. Podczas niego, wstrzykuje się w małe ilości specjalnego koktajlu, którego działanie ma przynieść efekt pożądany przez pacjenta. Najczęściej są to na przykład witaminy A, B i C, kwasy nukleinowe, koenzymy, składniki mineralne lub aminokwasy. Warto poddawać się tej procedurze regularnie, aby utrzymywać jej ciągłe działanie i prezentować się olśniewająco na co dzień.

 

Stomatologia Zabielscy

ul. Kinowa 23
04-030 Warszawa

gabstomzabielscy@wp.pl

 

Godziny otwarcia: Pon.- Pt. 9 - 20

 

Telefoniczna rezerwacja wizyt

22 813-69-21

 Powered by: www.cdx.pl